Obszar6

OBSZAR 6 - ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE

Ze Sznupkiem bezpiecznie.

13-tego lutego 2014 r. po raz kolejny policjanci z zabrzańskiej komendy razem z maskotką śląskiej policji – Sznupkiem spotkali się z dziećmi z naszego przedszkola. Stróże prawa podczas prowadzonej prelekcji przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa.

W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Omówiony był również temat bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku i w kontaktach z obcymi. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

W ramach spotkania zorganizowano przedszkolny konkurs „Bezpieczny Przedszkolak”. Dzieci  chętnie odpowiadały na pytania, najlepsi zostali nagrodzeni oklaskami i odblaskowymi emblematami. Zabawę uatrakcyjnił Sznupek, dzięki któremu na pewno spotkanie z policjantami zapadnie dzieciom głęboko w pamięci.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę do kolorowania „ Bezpieczeństwo na sportowo” utrwalającą zasady bezpieczeństwa, a policjanci pamiątkowe laurki wykonane przez przedszkolaki.

Quiz

1. Pod jaki numer trzeba zadzwonić by uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa?
  2. W jakim miejscu można bezpiecznie przechodzić przez ulicę?
  3. Co zapewnia bezpieczną jazdę na rowerze?
  4. Jaki kolor światła pozwala nam przejść przez jezdnię?
  5. Czy wszystkim dorosłym można ufać?
  6. Co zapewnia dziecku bezpieczną jazdę w samochodzie?
  7. Jak być widocznym na drodze?

Bezpieczny i mądry przedszkolak.

W ramach utrwalenia zdobytych wiadomości w grupach wykorzystujemy grę ruchowo-dydaktyczną „Bezpieczny i mądry przedszkolak” w której dzieci chętnie uczestniczą.