Obszar1

OBSZAR1- RUCH W PRZEDSZKOLU

Ciekawie i zdrowo

Każde małe dziecko posiada naturalną potrzebę aktywności ruchowej.  Staramy się by zajęcia były  atrakcyjne i ciekawe. Odbywają się systematycznie przez cały rok.

Jedną z ciekawszych metod jest Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, która kształtuje poczucie własnej wartości, pewności siebie i wrażliwości.

Inną lubianą przez dzieci formą ruchu są ćwiczenia wykorzystujące elementy stretching’u. Metoda ta pozwala dzieciom poznać swoje ciało, zrelaksować się i wyciszyć.

Tańczmy i ćwiczmy

Kolejną  formą ruchu jest taniec. Zaspokaja potrzebę poruszania się i aktywności, wprowadza dobrą zabawę i odprężenie. Pozwala pozbyć się kompleksów i zahamowań. Oddziałuje na rozwój psychofizyczny dziecka i ogólną sprawność ruchową.

Zdrowo- na sportowo

Dzieci lubią ze sobą rywalizować. W ramach zajęć ruchowych organizujemy międzygrupowe oraz międzyprzedszkolne zawody  sportowe. Dostarczają  dzieciom  wiele radości i wyzwalają pozytywne emocje, uczą zachowań fair play. Wiosenną edycję zorganizowano z zaprzyjaźnionym przedszkolem nr 9.

W ogrodzie lubimy, w ogrodzie się bawimy

Na świeżym powietrzu  wszystkie dzieci chętnie spędzają czas. W celu uatrakcyjnienia  pobytu prowadzimy zajęcia z chustą animacyjną oraz przyborami gimnastycznymi .

Aby zdrowym być trzeba zdrowo żyć

Właściwe odżywianie ma decydujący wpływ na zdrowie, sprawność fizyczną i umysłową. Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze wybory. Dlatego staramy się by dzieci uczestniczyły w przygotowaniu zdrowych posiłków i zachęcamy do włączenia do diety dużej ilości owoców i warzyw. W grupie „Kotki” i „Pszczółki” odbył się tydzień promujący zdrowe jedzenie. Były to zajęcia kulinarne pt. „Jesteśmy kucharzami” na których dzieci własnoręcznie wykonały szaszłyki owocowe oraz sałatkę